Mire jó az útifűmaghéj?

Az útifűmaghéj áldásos hatásairól sokat hallhattak már azok, akik töltenek időt az egészséges életmódot népszerűsítő tartalmak böngészésével. Az útifűmaghéj népszerűsége legnagyobb részben az emésztésre gyakorolt pozitív hatásának köszönhető, mely hatása magas rosttartalmára vezethető vissza. Az alábbiakban összegezzük az útfiűmaghéj legfontosabb tulajdonságait, alkotóelemeit és adunk pár tippet arra, hogyan építheted bele az étrendedbe az egészséges étrend-kiegészítőt.

Mire jó az útifűmaghéj?

Az útifűmaghéj - illetve útifűmaghéj-alapú liszt, kapszula és egyéb étrend-kiegészítők - a diétás és reform étrendet propagáló platformok által gyakran ajánlott étrend-kiegészítő. Magas rosttartommal rendelkezik - felépítését tekintve több, mint 80%-át oldható rostok teszik ki -; vízoldékony képességének köszönhetően pedig saját súlyának húszszorosát képes megkötni vízből. Rosttartalma és vízoldékonysága révén segíthet a székrekedés megelőzésében, az emésztés javításában és az irritábilis bél-szindróma (IBS) tüneteinek csökkentésében. 

Az útfiűmaghéjban található rostok segíthetik a bélben élő, hasznos baktériumok működését, ezáltal támogathatják az immunrendszer egészségét. A rostok továbbá pozitív hatással lehetnek a vér koleszterinszintjére, valamint lassíthatják a szénhidrátok vércukorszint emelő hatását is.

A rostokon kívül továbbá ásványi anyagok - például kálium és magnézium - és kis mennyiségben fehérjék, szénhidrátok és zsírok alkotják az útifűmaghéjat. 

Hogyan fogyasszuk az útifűmaghéjat?

Az útifűmaghéjat fogyaszthatjuk önmagában: egy nagy pohár folyadékban elkeverve, vagy hozzáadhatjuk egy pohár joghurthoz vagy valamilyen krémhez. Adagolhatunk belőle a töltött, rakott ételekhez, levesekhez és főzelékekhez is, sőt, kenyér- vagy egyéb pékáru sütéséhez, valamint - jó vízmegkötő képessége miatt - sűrítőszerként és állományjavítóként is alkalmazhatjuk.

Fontos: Ha önmagában szeretnéd fogyasztani, mindenképpen tekintsd át az adott terméken található használati útmutatót, továbbá bőséges folyadék kíséretében fogyaszd!

Útifűmaghéj termékek a Multi-vitamin.hu weboldalán >>

Az alábbiakban megosztunk néhány rövid receptet, hogy könnyedén beépíthesd az útifűmaghéjat a mindennapjaidba.

Szuperkönnyű útifűmaghéj recept-tippek

Reggeli smoothie: tegyünk egy banánt, egy marék bogyós gyümölcsöt, egy evőkanál útifűmaghéjat és egy csésze mandulatejet vagy vizet egy turmixgépbe, majd turmixoljuk össze.

Saláta öntet: keverjünk össze 1 evőkanál olívaolajat, 1 evőkanál citromlevet, 1 evőkanál mézet, 1 teáskanál mustárt és 1 evőkanál útifűmaghéjat egy kis tálban. Öntsük az öntetet a kedvenc salátánkra.

Húsok panírozása: keverjünk össze 1/2 csésze zsemlemorzsát és 1/2 csésze útifűmaghéjat egy tálban. Csavarjuk bele a húsdarabjainkat a panírba, majd süssük ki őket.

Puding: keverjünk össze 2 csésze mandulatejet, 1/2 csésze chia magot, 1/4 csésze kakaóport, 2 evőkanál mézet és 2 evőkanál útifűmaghéjat egy tálban. Hagyjuk állni, amíg a chia magok beszívják a folyadékot, majd tálaljuk.

Gluténmentes kenyér: keverjünk össze 2 csésze mandulalisztet, 1 csésze útifűmaghéjat, 1 teáskanál szódabikarbónát és 1 teáskanál sót egy tálban. Adjunk hozzá 4 tojást, 1 evőkanál mézet és 1/2 csésze vizet, majd keverjük össze. Öntsük a masszát egy kenyérsütő formába, majd süssük 180 fokon 35-40 percig.

Útifűmaghéj, chia mag egyéb rostdús étrend-kiegészítők  széles választéka >>

Egészséges termékek itt

Útifű maghéj 95%Paleolit 400g

Útifű maghéj 95% Paleolit 400g

Élelmi rostban igen gazdag gabonaféle, fogyasztásával elősegíthető a hatékony anyagcsere fenntartása.

Ár: 4795 Ft
Megnézem

Benefitt Útifű maghéj100g

Benefitt Útifű maghéj 100g

Értékes élelmi rostforrás. Rendszeres fogyasztása támogatja a bélműködést. 

Ár: 1395 Ft
Megnézem

Biorganik Natúr Útifűmaghéj liszt 200g

Biorganik Natúr Útifű maghéj liszt 200g

Az oldható rostanyag tökéletes forrása az útifűmaghéj, amely a vízből képes a saját tömegének a húszszorosát magába szívni.

Ár: 2495 Ft
Megnézem
Még nem érkezett értékelés. Légy te az első!